Plecaki w góry

Plecak w góry, na co zwrócić uwagę?

Niektóre urządzenia i akcesoria przydatne każdemu taternikowi występują w bardzo bogatej gamie produktów, umożliwiającej każdemu zainteresowanemu wybranie idealnego rozwiązania dla siebie – zarówno pod względem cenowym, jakościowym, jak i estetycznym. I chociaż można z całą stanowczością stwierdzić, że w każdych wysokich górach troska o ładny wygląd na szlaku powinna zejść na ostatni plan, robiąc przy tym miejsce odpowiedniemu zabezpieczeniu swojego zdrowia i asekuracji – to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby popularne wyposażenie i akcesoria związane z turystyką górską były nie tylko funkcjonalne i wytrzymałe, ale także atrakcyjne wizualnie.

Doskonałym przykładem łączenia w sobie tych dwóch elementów – funkcjonalności i estetyki – z całą pewnością mogą być plecaki. Trudno wyobrazić sobie nawet czterogodzinne wyjście w góry bez plecaka. To plecak stanowi dla każdego turysty zarówno apteczkę pierwszej pomocy, przenośną stołówkę jak i garderobę czy pomoc w lokalizacji swojego położenia. Dobrze spakowany plecak gwarantuje nie tylko dostęp do żywności i picia na okres dłuższy niż jednej doby, ale także pozwala na przebranie się w suche ubrania czy założenie dodatkowej osłony wierzchniej. To w plecaku znajdują się podstawowe przedmioty potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy, a przeważnie także kompas i mapa czy latarka, dzięki którym nawigowanie na szlaku w najtrudniejszych nawet warunkach zawsze powinno być możliwe. Nie dziwi więc, że najlepsze i najbardziej popularne na rynku akcesoriów wspinaczkowych są plecaki, które dają możliwość spakowania tego wszystkiego bez problemów, a następnie ułatwiają wyjęcie potrzebnych elementów bez konieczności rozkładania całego plecaka na części pierwsze.

W praktycznie wszystkich sklepach z akcesoriami outdoor oraz urządzeniami do wspinaczki ściankowej lub wysokogórskiej, znaleźć można podstawowe wersje plecaków oraz te bardziej profesjonalne, takie jak:

  • plecaki ABS
  • torby wspinaczkowe
  • plecaki wspinaczkowe
  • plecaki miejskie
  • nosidełka
  • bukłaki na wodę.

Artykuł stworzony z pomocą:
Wycieczki szkolne_z_rzemyk_travel

Share:
SIMPLE SIDE TAB